Poradnik

„Chcę większy pokój – ale ściany nie przesunę.”

Pewnie niejednemu z nas zdarzyło się dojść do wniosku „kurczę, byłoby lepiej jakby ten pokój był większy”. Nieważne, ile parliśmy o ściany, one wcale się nie przesuwały na korzyść pokoju. Wykluczając magię oraz remonty uwzględniające burzenie, mamy na szczęście parę innych rozwiązań i to właśnie one dzisiaj będą w centrum naszej uwagi.

Pierwszym z pomysłów jest zakup lustra bądź szafy z lustrem. Trik ten powiększa optycznie pokój poprzez nie tylko stworzenie odbicia, ale też lepsze rozprowadzenie światła po pokoju.

Kolejnym z pomysłów na „powiększenie” pokoju jest przemalowanie go na jaśniejszy kolor. Weźmy za przykład pokój pomalowany na czarno lub bardzo ciemną czerwień na pograniczu karminu lub wiśniowego. Jeśli nie chcecie od razu zmieniać zamysłu na cały pokój możecie zacząć od zmian kolorów dwóch przeciwległych ścian, np. na kolor biały bądź beżowy. Powinno to trochę „odciążyć” pomieszczenie i dać wam poczucie większej przestrzeni. Wtedy nie zakłóci to w istotny sposób waszego wystroju, a może poprawić ogólny wygląd.

Następnym z pomysłów jaki warto mieć na uwadze, to meble w pokoju. Wykorzystajmy tutaj ponownie nasz „Karminowy pokój” tylko tym razem załóżmy, że poza ścianami mamy tam jeszcze czarne meble poustawiane blisko ścian i w każdym rogu. Wtedy poprzez taki kolor i ustawienie mebli potrafimy zabrać sobie ponownie dużo przestrzeni. Warto wtedy zastanowić się nad zakupem jaśniejszych mebli lub przestawieniem mebli w taki sposób by możliwie nie kumulowały się we wszystkich czterech rogach pokoju. Dodatkowo dobrze jest dopasować meble tak, by na tle ściany były w miarę widoczne – jaśniejsza komoda na tle ciemniejszej ściany i odwrotnie.

Jest jeszcze jedna metoda jaką można zastosować, jednak daje najlepsze efekty w połączeniu z wcześniej wymienionymi pomysłami. Mamy tu na myśli wszelkiego rodzaju jasne narzuty i poduchy – w przypadku kanap oraz narożników. Jeśli chodzi o szafki, komody, półki i stoliki, tutaj z pomocą mogą przyjść jasne doniczki, serwetki oraz wszelkiego rodzaju figurki, statuetki oraz inne tzw. „kurzołapki”. Z optycznego punktu widzenia rozjaśni to dany punkt w pokoju, dając tym samym więcej przestrzeni.

Pamiętajcie, że każdy z tych pomysłów jakie dzisiaj mieliście okazję poznać, możecie łączyć w dowolne kompozycje. Dzięki temu możecie tworzyć jeszcze bardziej unikalne i dopasowane wnętrza.

logo
Masz pytania? zadzwoń do nas. Pomożemy w wyborze i doradzimy najlepsze rozwiązanie.