Poradnik

Pierwsze biurko dla Waszej pociechy.

Sypialnia LOFT
Dzieci rosną bardzo szybko,  jednego dnia nie potrafią jeszcze chodzić, my zmieniamy im pieluchy, chwilę później wracają z przedszkola z pierwszymi pracami własnoręcznie wykonanymi, a  następnego ruszamy na zakupy podręczników. Kiedy zatem jest czas na pierwsze biurko dla dziecka?

Jeśli jest ciągle w przedszkolu, ale dużo czasu spędza na tworzeniu prac, rysowaniu, klejeniu warto pomyśleć o biurku dla dzieci, natomiast czas  pójścia do szkoły to właściwie ostatni dzwonek na zakup biurka. Dodatkowo, dziecku, które posiada przestrzeń przeznaczoną głównie do odrabiania lekcji i wykonywania prac będzie dużo łatwiej się skupić na zadaniach, które ma do wykonania. Utrzymanie porządku wśród książek, zeszytów i wszystkich kredek, ołówków, gumek, farbek też będzie prostsze jeśli będą one miały swoje miejsce w szufladach, czy szafkach biurka, niż gdzieś wśród zabawek dziecka.
Biurko to trening dyscypliny i szkolenie w utrzymaniu porządku. Funkcjonalne i designerskie biurko to nie wszystko. Warto pamiętać o odpowiednim ustawieniu tego mebla. Wiele osób zupełnie pomija ten aspekt, a wpływa on na komfort nauki oraz oszczędność prądu. Ważny jest bowiem dostęp do światła słonecznego. Biurko powinno stanąć pod oknem, przodem lub bokiem. W przypadku dziecka praworęcznego lewym bokiem do okna, a leworęcznego, prawym bokiem w kierunku okna. Nie należy umieszczać biurka tyłem do okna.
logo
Masz pytania? zadzwoń do nas. Pomożemy w wyborze i doradzimy najlepsze rozwiązanie.