Poradnik

Pokój dziecka

Urządzając pokój naszej pociechy, niezależnie od jego płci musimy pamiętać o między innymi ścianach pomalowanych bezpiecznymi farbami najlepiej zmywalnymi i w odpowiednich kolorach. Pokój chłopca będzie różnił się pod względem kolorystycznym i nie tylko od tego dla dziewczynki. Barwy pomieszczenia dla chłopca są odrobinę ciemniejsze, dominują przede wszystkim szarości, brązy, zielenie a także odcienie niebieskiego, natomiast dziewczynka to kolor różowy, żółty.

Pamiętajcie że kolory to  indywidualny wybór w zależności od tego co lubi Wasze dziecko. Pamiętajmy też o motywach przewodnich na ścianach  i meblach takich jak samochody czy księżniczki. Na naszej stronie znajdziecie przykładowo kanapy z różnymi motywami nadające się właśnie do pomieszczeń Waszych dzieciaczków. Możemy kupić i użyć też specjalnych naklejek na ściany czy meble a kiedy już się im znudzą, z łatwością będziemy mogli je usunąć.  Meble które  powinny znaleźć się w takim pokoju muszą być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Biurko, krzesło powinno być dopasowane do wieku i wzrostu dziecka. Krzesła przeznaczone do nauki przy biurku dobrze żeby miały szeroki zakres regulacji, pamiętajmy iż dzieci rosną w zaskakująco szybkim tempie.
Dodatkowo potrzebne będą skrzynie na zabawki czy inne sprzęty, a także regały na książki. W pokoju dziecka nie może zabraknąć dodatków  podkreślających jego charakter, one również powinny być związane z zainteresowaniami naszej pociechy.

Zapraszamy do naszego sklepu i kontaktu, z pewnością znajdą Państwo coś dla  swoich szkrabów 🙂

logo
Masz pytania? zadzwoń do nas. Pomożemy w wyborze i doradzimy najlepsze rozwiązanie.