Zestaw wypoczynkowy RAPHAEL

Meble do salonu – zestawy czy meble łączone?

Jeśli nieustannie masz wątpliwości jak wybrać meble do salonu – zestawy czy meble łączone, skorzystaj z porad projektanta wnętrz. Z pewnością przeprowadzi on z Tobą szczerą rozmowę i pomoże wyznaczyć Twoje potrzeby i możliwości aranżacyjne pomieszczenia. Na pewno łatwiejszą drogą (choć nie zawsze) jest wybór zestawów mebli. Jednak bardziej oryginalną jest łączenie modeli w różnych stylach i stworzenie tym samym niebanalnej aranżacji.

Kontynuuj czytanie

Styl Prowansalski – twoja mała sielanka.

Każdy z nas zapewne miał moment, w którym szukał stylu wystroju wnętrz dla siebie.

Istnieją wystroje, które łączą ze sobą wiele różnych styli, jednak najprościej jest, gdy decydujemy się na jeden konkretny. W tym i kilku następnych artykułach postaramy się wam przedstawić obecnie dominujące rodzaje wystrojów, nie tylko byście mogli je poznać, ale też byście wiedzieli jakie elementy mogą go wprowadzić do waszych wnętrz.

Kontynuuj czytanie

Styl Skandynawski – styl krwawych wojowników? Czy może potulnych gospodarzy?

Jak zapewne poprawnie zgadliście, styl Skandynawski pochodzi z obszarów Finlandii, Szwecji i Danii.

Mimo iż ten styl może kojarzyć się z wikingami, przez to też z surowym i chłodnym stylem, jednak wcale nie musi tak być.

Istotą stylu Skandynawskiego jest jasny wystrój z kolorem białym jako bazą pod każdą wersję aranżacji wnętrza. Bierze się to właśnie z tego, że styl ten opiera się na wręcz zapraszaniu światła do swojego domu. Więc jeśli planujecie wprowadzić ten styl w swoim mieszkaniu, polecamy na początku pomalować ściany i sufit na biało.

Kontynuuj czytanie

Styl Angielski – ciężki? Czy elegancki?

Jak nazwa wskazuje wywodzi się z Anglii, w przeciwieństwie do stylu Prowansalskiego, nie jest on inspirowany konkretnym obszarem państwa z jakiego pochodzi. Dla pewnych osób styl ten na pierwszy rzut oka może wydać się ciężki, a wnętrza przepełnione zbyt dużą ilością elementów. Tego typu maksymalizm we wnętrzach jest jedną z cech charakterystycznych stylu Angielskiego.

Kontynuuj czytanie

Styl kolonialny – Egzotyczna kraina w twoich czterech ścianach.

Styl kolonialny to wspomnienie klasycznej Europy wzbogaconej Azją i Afryką. Ma w sobie połączenie mebli przypominających te z czasów epoki wiktoriańskiej, których intrygujący charakter niespodziewanie dobrze łączy się z południowoamerykańskimi elementami wyposażenia oraz indonezyjskimi akcentami.

Kontynuuj czytanie

„Chcę większy pokój – ale ściany nie przesunę.”

Pewnie niejednemu z nas zdarzyło się dojść do wniosku „kurczę, byłoby lepiej jakby ten pokój był większy”. Nieważne, ile parliśmy o ściany, one wcale się nie przesuwały na korzyść pokoju. Wykluczając magię oraz remonty uwzględniające burzenie, mamy na szczęście parę innych rozwiązań i to właśnie one dzisiaj będą w centrum naszej uwagi.

Kontynuuj czytanie