Poradnik

Stoły, krzesła i twoja jadalnia.

Mamy rok 2020 i często spotykanym trendem w mieszkaniach jest łączenie jadalni i salonu w jedno pomieszczenie. W zależności od tego co osobiście bardziej przypada do gustu domownikom, połączenie tych pomysłów jest dobrym lub złym rozwiązaniem. Na szczęście nie o tym będzie dzisiejszy wpis.

Jak mogliście zauważyć, tytuł mówi niemal wszystko.
We współczesnej salono-jadalni jednym z bardziej cenionych cech stołów i krzeseł jest ich uniwersalność. Wynika to z chęci posiadania mebla, który może być zarówno biurkiem jak i stołem na duże posiłki. Jednak nie są to jedyne czynniki jakie warto wziąć pod uwagę. Postaramy się wam przekazać, co naszym zdaniem warto jeszcze uwzględnić.

1. Kolor stołu i krzeseł – Brzmi dość trywialnie, ale jest to istotny element.
W zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć, pożądany kolor może się zmieniać.
Gdy naszym zamiarem jest odwrócenie uwagi od stołu i zrobienie z niego elementu tła, dobrym pomysłem może być zakup stołu i krzeseł w odcieniu podobnym do ściany lub mebli, blisko których się znajduje. Gdy chcemy skupić uwagę na stole, warto jest wybrać taki odcień, którego barwa będzie się wyróżniała, jednak najlepiej, gdy przy kremowych meblach i ścianach, nie będzie to jaskrawo-czerwony stół😉.

2. Kształt stołu i krzeseł – w zależności od stylu jaki budujemy w swoich wnętrzach, warto jest się zastanowić czy za stół chcemy modny w tym sezonie rozkładany kwadrat, czy jednak stawiamy na bardziej klasyczny prostokątny kształt? Kolejną kwestią są wszelkiego rodzaju elementy ozdobne, jak zaokrąglenia. To samo tyczy się krzeseł, czy bardziej widzimy je jako okrągłe stołki z zaokrąglonym na łyżeczkę oparciem, czy jednak jako kanciaste krzesła o długim, prostym i twardym oparciu.

3. Materiały z jakich wykonano meble – tutaj pojawia się bardzo dużo czynników, jednym z nich jest ilość materiału na krześle i jego oparciu. Warto też wspomnieć o istotnej różnicy, a mianowicie, że meble wykonane z drewna są nie tylko znacznie trwalsze, ale przez to są tez cięższe. Wracając jednak do materiałów na krzesłach, możemy rozważać pomiędzy brakiem materiału a ładnie wykończonym siedziskiem, w którym znajduje się gąbka lub innego rodzaju wypełniacz.

Doskonale wiemy, że często na wyżej wspomniane rzeczy uwzględniamy nieświadomie. Jednak uznaliśmy, że warto jest je wypisać. Mogą one stanowić informację dla tych, którzy nie byli świadomi tych czynników lub o nich zapomnieli.

logo
Masz pytania? zadzwoń do nas. Pomożemy w wyborze i doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *