Poradnik

Styl Angielski – ciężki? Czy elegancki?

Jak nazwa wskazuje wywodzi się z Anglii, w przeciwieństwie do stylu Prowansalskiego, nie jest on inspirowany konkretnym obszarem państwa z jakiego pochodzi. Dla pewnych osób styl ten na pierwszy rzut oka może wydać się ciężki, a wnętrza przepełnione zbyt dużą ilością elementów. Tego typu maksymalizm we wnętrzach jest jedną z cech charakterystycznych stylu Angielskiego.

Wprowadzenie tego stylu może wydawać się wyzwaniem, przede wszystkim dlatego, że styl ten wyznaje zasadę maksymalizmu, czyli jak największego zapełnienia przestrzeni. Mimo iż wszelkie ozdoby mają swoje przeznaczenie, a mianowicie dodanie ciepłego wydźwięku wystrojowi, niektórych może on przytłaczać.

Zaczynając naszą przygodę z tym stylem, musimy pamiętać, że z wnętrzami angielskimi kojarzą się tapety oraz cieplejsze kolory ścian. Żółte i beżowe odcienie farb doskonale się tutaj sprawdzą, jednak nie oznacza to, że w tym stylu nie możemy zetknąć się z chłodniejszymi kolorami jak błękity i zielenie. Ci, którzy chcą spotęgować klasyczny angielski styl w swoich salonach bądź biblioteczkach, mogą zainwestować w drewniane panele na ściany lub tapety z motywami roślinnymi. Gdy poruszamy temat podłóg to podłoga drewniana, zazwyczaj w ciemniejszych odcieniach brązu ma tutaj najlepsze szanse by się sprawdzić. Oczywistym jest, że równie interesującym zamiennikiem mogą być panele, jednak warto pamiętać by wybrać te, które swoim wyglądem imitują drewno. Dzięki takiej bazie, posiadamy większą swobodę w umeblowaniu salonu, przy jednoczesnym zachowaniu ogólnego wydźwięku stylu Angielskiego.

Gdy myślimy o meblach

w angielskim salonie to w naszych głowach najczęściej pojawiają się kanapy, sofy i fotele. To właśnie te meble stanowią serce salonu w stylu Angielskim. Anglicy cenią sobie komfort wypoczynku, to też ich sofy i kanapy, poza głębokimi i miękkimi siedziskami nieraz są aż zasypane poduszkami. Chcąc wzmocnić obecność tego stylu w naszych czterech ścianach możemy pokusić się o zakup podnóżka z ozdobnymi nóżkami. Komody, nieduże stoły i stoliki do kawy z pewnością powinny zagościć we wnętrzu w tym stylu. Chcąc wzmocnić tradycyjny i ocieplający angielskie wnętrza akcent, możecie zakupić regały na książki, po czym oczywiście, zapełnić je swoją ulubioną literaturą. Jednak ten styl nie tylko skupia się na meblach. We wnętrzach często widujemy dywany z roślinnymi akcentami, ozdobne świeczniki bądź drewniane zegary. Dodatkowo wazy i wazony w kwieciste bądź geometryczne wzory również bez problemu wpasują się ten styl.

Oświetlenie jakie możemy zaproponować to na pewno żyrandol, jednak poza nim w stylu Angielskim popularne są kinkiety, najczęściej emanujące ciepłą barwą światła w sam raz do czytania i podkreślenia domowego ciepła.

Jeżeli jesteście zwolennikami stylu emanującego ciepłem i nie obawiacie się mieszkania zapełnionego licznymi ozdobami, ten styl definitywnie jest dla was.

Masz pytania? zadzwoń do nas. Pomożemy w wyborze i doradzimy najlepsze rozwiązanie.

4 thoughts on “Styl Angielski – ciężki? Czy elegancki?

  1. binance- pisze:

    Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

  2. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

  3. Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!

  4. binance pisze:

    I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *