Poradnik

Współczesne meble a postawa i bóle pleców

Dzisiejszy wpis bardzo chętnie zaczniemy od wspomnienia o tym, że meble w mieszkaniu są tematem zawiłym, przy którym mogą się pojawić liczne kwestie sporne.
Dlaczego?

Ponieważ każdy z nas ma inne postrzeganie piękna we wnętrzu i inne spojrzenie na to jak urządzić swoje cztery kąty.
Już od pewnego czasu zastanawiamy się jak dużo aspektów zmieniła obecna sytuacja na świecie dotycząca pandemii. Nie ma tutaj zdziwienia, jeśli powiemy, że ma ona wpływ na nas i to jak funkcjonujemy. Istotna część z nas przeniosła się do domów rozpoczynając pracę zdalną.

Dla jednych – raj na ziemi, dla innych – konieczne inwestycje. Nie musimy więc ukrywać faktu, że praca z domu na pewno daje większe poczucie komfortu niż konieczność przyjechania na stanowisko. Zasadniczą różnicą jednak jest to, że w domu często możemy zapominać o ergonomii i postawie pleców jakie dość często gwarantują nam stanowiska w pracy. Niejednokrotnie mogliśmy czytać posty lub słyszeć w telewizji o wpływie siedzącego trybu życia na nasze ciała. Dlatego też, krótko po rozpoczęciu tzw. Okresu „lockdown” pojawiły się pytania „Jak radzić sobie z bólem pleców?”. Wiele z mediów społecznościowych udzieliło już na to odpowiedzi, w dość prosty sposób, że należy ćwiczyć. Następnie wkrótce pojawiły się nawet filmiki instruktażowe jak poprawnie zadbać o swoje plecy.

My postanowiliśmy jednak zadać sobie jedno ważne pytanie „Czy to jedyny sposób?”. Myślimy, że nie.
Dzięki obecnej technologii w środowisku meblarskim mamy liczne udogodnienia, które w połączeniu z innymi metodami mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej postawy i zmniejszyć ból pleców. Jedną z ciekawych rzeczy jaką znaleźliśmy w trakcie przygotowywania tego wpisu to, np. Podpórki pod plecy przypinane do krzesła, gdzie w trakcie pracy możecie je zakładać na dowolne krzesło, a potem zdejmować. Proste, szybkie, zwłaszcza, gdy nie macie ochoty kupować specjalistycznego krzesła. Kolejną z rzeczy nad jaką możecie się zastanowić, to zmiana miejsca siedzącego w ciągu dnia. Przez to rozumiemy zmianę miejsca ze zwykłego krzesła, na kanapę lub fotel w sposób cykliczny. Spośród znanych nam jeszcze metod, jedna definitywnie nikomu nie umknie, a mianowicie zwykły odpoczynek. Warto wtedy się zastanowić czy nie najlepiej byłoby położyć się na wznak, gdyż według znanych nam źródeł to właśnie wtedy najmniej obciążony jest nasz kręgosłup.

Jeżeli jednak nie pociąga was absolutnie leżenie w ciągu dnia na wznak, możemy zawsze polecić zainwestowanie w kanapę bądź narożnik z regulowanymi zagłówkami i siedziskami.

logo
Masz pytania? zadzwoń do nas. Pomożemy w wyborze i doradzimy najlepsze rozwiązanie.